Další epizoda ↓

23x19 A Totally Fun Thing That Bart Will Never Do Again

29/04/12 - 20:00 - FOX


23x02 Bártův Nový Hrdina

19/04/12 - 20:45 - COOL


Joe Quimby

28. února 2012 v 19:24 | Vítek Baroch |  Postavy
Věk
48 let
Pohlaví
Muž
Druh
Člověk
Titul
Starosta Springfieldu
Karma
Neutrální
Autor
Matt Groening
Hraje
Jan Hanzlík, Dan Castellaneta
Blízcí
Clancy Wiggum
Výskyt
Popis
"Vážení Obyvatelé Springfieldu!..."
-Joe

Celým jménem Joseph Fitzgerald O'Malley Fitzpatrick O'Donnell The Edge "Joe" Quimby, přezdívan často jenom "Starosta Quimby nebo Joe", je Starosta města Springfield, o které sa ani tak nestará, peníze od daňových poplatníku používa na své potřeby a nákupy a často i na rúzne dovolenky.
Jeho nejlepším přítelem je Šerif Clancy Wiggum, se kterým se přátelí od dětství a společně ovládají město.
Pravdou je, že na své místo se dostal díky Springfieldské Mafii Tlustýho Tonyho, protože jim zaplatil a je pod jejich ochranou, proto je Joe i zkorumpovaný tak isto i Šerif Wiggum, a pomáhajú Tlustému Tonymu, protože sami z toho mají podíl tak, že mu nebudou ničit plány a nechají ho v kriminálni činnoti a na slobodě. Joe Quimby není právě nejlepší starosta a to už z jedného prostého dúvodu: Vždy když ma Springfield nějaké vážne a velké problémy alebo hrozí katastrofa, tak proste odejde pryč na dovolenou, a oberá obyvatelé města Springfield o peníze. Jedině co je pro něj duležité je mít spoustu peněz a stále filtruje s nejakými krásavicami (Nejčasteji jsou to výherkyně Miss).
Proto, aby si zachoval dobré jméno bez jakéhokoliv podezření i korupce, je schopný i zabit malé dítě, ktoré mu na to příjde. Vždy volby na Starostu města vyhrá on, většinou za pomoci Springfieldské Mafie ale i za to, že naslibuje hory doly , a když je ním vyhlásení tak ni z toho nesplní. Zaujímavostí je, že je i fajčiar, fajčí cigarety ale tajomky. Má i několik dětí s něktorími Misskami, ale nechce to přiznat, že jsou to jeho děti.
Jednou pro něj i Homer Jay Simpson dělal agenta/obodyguarda. Své povinnosti a práci Starostu jak jsem řekl odflakáva, duležité jsou pro nej peníze, od veho dáva ruce pryč a když ne, tak se město kvuli němu dostane do zbytečných problému (Např. případ s Jednokolejkou).

Taková Menší Zaujímavost:
Joe Quimby má rivalitu a nenávisť voči Helen Lovejoyové , mají mezi sebou proste nepřátelství, protože mu Helen vždy příjde na pravdu, oznámi to všem lidem a potom vypukně něco jako zbura vuči Starostovi, čo Quimby ihned vyřeší, a vždy na sebe pozerá dosť křivými a zlostými výrazmi tváře.

Dúležitou roli mal i v The Simpsons Hit and Run, kde se zaoberal případem miozemšťanu nebo v The Simpson Game, kde boli zase nepokoje, které musel vyřešit.
Vzhled

Má hnědé vlasy, nosí fialové sako a nohavice, černé topánky, potom bielu košeli a tmavou modrou kravatu.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama